EMS trénink

EMS - Elektro Myo Stimulace

EMS, tedy elektrická stimulace svalů, je pojem, který se několi desetiletí používá v medicíně v rehabilitaci a rekonvalescenci. Pomocí slabých, ale velmi častých eletrických impulzů jsou svaly aktivovány stejným principem, jako je aktivuje přirozeně tělo. Jen daleko častěji, než jsme schopni dokázat vůlí. Touto aktivací dochází buď k uvolnění zatuhlých svalů, nebo k jejich posílení.
 
EMS trénink řeší mnoho problémů spojených se současným životním stylem a nedostatkem aktivit. Mezi nejmarkantnější výsledky patří:
- Hubnutí - zvýšení energetického výdeje
- Zpevnění těla
- Odstranění bolesti zad
- Skoncování s celulitidou
- Nárůst síly celého těla

95 % svalů

Komplexní elektro-myo-stimulace pracuje až s 10 dvojicemi elektrod, kdy je každá dvojice umístěna na pravé a levé polovině těla. Impulz tak proběhne ve všech svalech, "po cestě" z jedné poloviny těla na druhou a ne jen v místech umístění elektrod. Proto jsme schopni touto metodou aktivovat celé tělo, všechny svaly. A to dokonce i ty, které standardně neumíme vůlí zapojit či je potřeba složitých cviků a dlouhého učení, jak je zapojit. Například svaly pánevního dna, hluboké zádové svalstvo apod. A díky tomu, že impulz probíhá mezi pravou a levou polovinou těla a opačně, si jsme jisti, že svaly obou polovin těla pracují naprosto stejně intenzivně. A odstraňujeme tak svalovou dysbalanci, která je nejčastější příčinou bolesti zad.

Efektivita

Efektivita nespočívá jen v zapojení skutečně celého těla najednou, ale i na množství svalových stahů, zpevnění a uvolnění, a tím pádem jejich aktivaci a posílení v čase. Vůlí dokážeme poslat signál svalům, aby se zpevnily, přibližně jednou za sekundu. S pomocí EMS to tělo zvládne 85x za sekundu. Svaly takto procvičíme velice rychle a efektivně a zároveň dostatečně intenzivně, aby ,,trénink´´ nastartoval procesy v těle, které vedou k jeho celkovému zpevnění, svalové vyrovnanosti a zvýšené spotřebě energie, o které ještě bude řeč.

20 minut týdně

Pokud budete chtít kvalitně procvičit celé tělo v posilovně, budete muset přijít 4-5x týdně a pracovat nejen na velkých svalových skupinách, které ,"jsou vidět", ale věnovat se i jemným svalům, které drží tělo ve správných polohách a jsou neméně důležité, ale často opomíjené.
Při EMS tréninku, který je rozdělen na 4 s záběru a 4 s uvolnění probíhá každou sekundu 85 svalových kontrakcí. Ve 20 minutovém tréninku jsme tedy 10 minut ve zpevnění a 10 minut v uvolnění. Celkem neskutečných 51 tisíc kontrakcí.
K celkovému vyrovnání (regeneraci) organismu pak dojde až po 6-7 dnech. A po celou tu dobu funguje tělo ve zvýšeném energetickém režimu. A po týdnu můžeme zařadit další dvacetiminutový trénink.

Sport

EMS se využívá také ve sportu. Nejenom jako silový trénink, ale jako zintenzivnění kondičního a specifického tréninku. Za své úspěchy vděčí částečně i metodě EMS sportovní esa jako Hermann Maier, Vitalij Kličko, Usain Bolt nebo Bayern Mnichov či německá fotbalová reprezentace. Z českých sportovců například David Svoboda.

Hubnutí

Každý ví, že ke stálé hmotnosti vede cesta jen přes vyrovnanou energetickou bilanci. Že je potřeba spálit tolik energie, kolik energie přijmeme. Pokud chceme hubnout, musíme víc vydat než přijmout. Jestli více energie přijmeme, než vydáme, budeme přibírat na váze. Jak můžeme zařídit abychom víc energie vydávali? Samozřejmě fyzickou aktivitou. Dlouhodobou. Pravidelnou, delší a dostatečně intenzivní fyzickou aktivitou vydáme přibližně pětinu energie za den. Desetinu vydáme zpracováním potravy a zbytek je tzv. bazální metabolismus. 70 % energetického výdeje těla. A tento bazální metabolismus je z 80 % tvořen klidovou spotřebou svalů! Jinými slovy, čím víc aktivních svalů máme, tím více spálíme energie. A to i v klidovém režimu. Zvýšíme-li svalovou hmotu, bude naše tělo každý okamžik spotřebovávat víc energie. A díky tomu budeme pálit zásoby-tuky. A hubnout.

Pokud se chcete dozvědět více nebo si domluvit úvodní zkrácený trénink, můžete tak učinit na čísle 732 258 064 popřípadě e-mailu EMStribuna@seznam.cz

Přijďte si vyzkoušet EMS. První trénink (seznámení těla s impulzy) = 195 Kč

Vzhledem zavřeným fitness centrum k vůli epidemii, tuto formu cvičení můžeme provádět přestože máme zbytek fitness centra zavřené. Přijde si tuto novou formu cvičení vyzkoušet. Budeme se těšit.

Ceník:
1 trénink: 390 Kč
10 tréninků: 3 500 Kč platnost 3 měsíce (možnost na dvě splátky)

Online rezervace zde

Zákazníci, kteří mají zakoupenou pernamentku do fitness centra, budou mít při zakoupení pernamentky na EMS 10% slevu.

Fitcentrum Na tribuně


Na Střelnici 1212/39
(severní tribuna fotb. stadionu)
779 00 Olomouc

Otevírací doba
 


Pondělí – pátek:  6:00 – 21:00
Sobota: 9:00 – 15:00
Neděle: 13:00 – 20:00

Kontakty


Telefon na recepci
+420 725 751 547

Lukáš Freml (majitel)
+420 732 258 064

Žádosti o přerušení permanentek a další dotazy (ceník, osobní tréninky...)
natribunefitcentrum@gmail.com

Dotazy na skupinové lekce
jiri@ostrytrenink.cz

Manažer - Kateřina Kubalíková
natribunefitcentrum@gmail.com

Facebook©  Fitcentrum Na tribuně 2011 - | Zásady ochrany osobních údajů (GDPR)admin